BAKAN URALOĞLU, “HASANKEYF YOLUNUN YAZ’IN BİTİRİLMESİ SÖZÜNÜ YÜKLENİCİDEN ALDIK”

BAKAN URALOĞLU, “HASANKEYF YOLUNUN YAZ’IN BİTİRİLMESİ SÖZÜNÜ YÜKLENİCİDEN ALDIK”
Yayınlama: 18.11.2023
219
A+
A-

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ulaştırma Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ile Vali Ekrem Canalp’la birlikte Batman Hasankeyf arasında başlanan duble yol çalışmalarını inceledi.

Bakan Uraloğlu, yüklenici firma sorumlusu Abdurrahman Aydiş’den yolun seneye yazın bitirileceği sözünü aldı.

Uraloğlu, burada yaptığı açıklamada, geçmişte başladıkları yolun 9 kilometrelik kısmının kaldığını anlatarak, 9 kilometrelik kesimi de en kısa zamanda bitireceklerini bildirdi.

Mevsim şartlarının el verdiği ölçüde çalışmaların devam edeceğini aktaran Uraldoğlu, şöyle devam etti:Bu sene için mevsim şartlarının müsaade ettiği bütün günler çalışacağız. Firmamız bütün hazırlığını yapmış, asfalt plentini kurmuş. Dolayısıyla bu seneden ne kurtarabilirsek onu yapacağız. Önümüzdeki sene içerisinde de yaz aylarında buranın tamamen bitirerek trafiğe açılmasıyla ilgili yüklenici firmamızla da konuştuk. Sizler de buna şahit oluyorsunuz. Inşallah önümüzdeki sene burayı bitirerek yoğun yerleşimin olduğu, Batman’ın imar sınırları içerisinde kalan kesimi trafiğe açmış olacağız. Yine bu proje içerisinde organize sanayi bölgesinin 6.2 kilometrelik bir bağlantısı var. Oranın da sıcak asfaltı var. Yine önümüzdeki senenin içerisinde burayı bitirdikten sonra orayı da bitirelim diye gayret etmiş olacağız”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.