ASKON, Milletvekili Ramanlı’yı ağırladı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Batman Şubesi (ASKON) tarafından düzenlenen aylık ekonomi değerlendirme toplantısında Milletvekili Av. Serkan Ramanlı ağırladı.

ASKON, Milletvekili Ramanlı’yı ağırladı
Advert
Yayınlama: 28.01.2024
16
A+
A-

Kristal Park’ta gerçekleştirilen, sinevizyon gösterimi ve ekonomi değerlendirme sunumu ile başlayan programda şehrin ekonomisi ile ilgili ayrıntılar konuşuldu.

Açılış konuşmasını yapan ASKON Batman Şube Başkanı Mehmet Selman Nasıroğlu, Batman’ın ve Batman halkının menfaati için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti. Bu süreçte Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milletvekillerimiz Ferhat Nasıroğlu, Av. Serkan Ramanlı  ve Valimiz Ekrem Canalp Batman için bir şans olduğuna işaret eden Nasıroğlu, Batman’ın başlıca sorunlarına da değindi. Uçak sefer sayılarının artırılması, yeni OSB bölgelerinin hızlı bir şekilde kurulması ve Batman’ın giriş yolları gibi elzem konuları gündeme getiren Nasıroğlu, çalışma hayatında teşvik ve kredilerin, SGK, DİKA, İŞKUR ve KOSGEB tarafından sunulan birçok teşvik’in bölgesel değil il bazında değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

‘10 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLIYORUZ’

ASKON Batman Şubesi olarak 10 binin üzerinde kişiye iş imkanı sağladığını ve üyeleri vasıtasıyla en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olduklarını anlatan Nasıroğlu, yaptıkları yatırımlarla Batman ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunduklarını vurguladı. Başkan Nasıroğlu, ASKON olarak kamu yararına çalıştıklarını ve teknolojik ürünlerle öncelikle ilimizin ve ülke ekonomisine, insanlığın müreffeh bir seviyeye ulaşmasına katkı sağladıklarını dile getirdi. Milletvekili Ramanlı “Bahsedilen konuların hepsinin takipçisi olduğunu bu sorunlarla ilgili Ankara’da üzerimize düşen ne varsa ilimizin faydasına olacak şekilde takip ediyoruz etmeye devam edeceğiz” dedi. Ramanlı, ASKON Batman Şubesinin ilimiz için önemli bir değer olduğunu şube başkanı Mehmet Selman Nasıroğlu nezdinde tüm üyelere iş hayatlarında başarıların daim olmasını temenni ettiğini dile getirdi.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.