Ambulans sürüş güvenliği eğitimi verildi

İl Sağlık Müdürlüğü 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından Hastane öncesi acil sağlık hizmetleri personellerine yönelik olarak düzenlenen “Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi verildi.

Ambulans sürüş güvenliği eğitimi verildi
Yayınlama: 12.01.2024
12
A+
A-

ASGE ile ambulans kazalarının önlenmesi ve etkin hizmet sunumu hedefleniyor. Teorik, uygulama ve sınav aşamalarını dahil olmak üzere toplamda 40 saatlik bir eğitim verildi.

40 SAATLİK EĞİTİM

Eğitimin teorik bölümünde; trafik bilgisi, trafik kuralları, ambulans çeşitleri ve teknik özellikleri, ambulanslarda sürüş güvenliği, araç bakımı, kontrolü ve temizliği, güvenli sürücülük davranışları durumlar gibi konular işlendi. Uygulama kısmında ise ambulans sürücülerine trafikte karşılaşabilecekleri tehlikeli durumlar için doğru manevralar ve güvenli sürüş becerileri kazandırılıyor. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere “Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi Katılım Belgesi” verildi. İlimizde ilk defa düzenlenen 2024 yılı Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimine Muş, Siirt ve ilimizden toplamda 21 katılımcı ve 7 eğitmenin iştirak etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.