Akman, “Hasankeyf turizm ve yenilenebilir enerjide cazibe merkezi olacak”

Akman, “Hasankeyf turizm ve yenilenebilir enerjide cazibe merkezi olacak”
Yayınlama: 06.12.2023
23
A+
A-

Hasankeyf Belediye Başkan aday adayı Bahattin Akman, aday gösterilmesi halinde ilçenin turizm potansiyelini değerlendirmek, yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmak ve sualtı müzesini hayata geçirmek için çeşitli projeler hayata geçireceğini açıkladı.

Akman, ilçenin tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini yansıtan turistik alanların geliştirilmesi için çalışacağını söyledi. Akman, “Hasankeyf, dünyanın en önemli tarihi ve kültürel zenginliklerinden birine sahip, Bu zenginliği en iyi şekilde değerlendirerek ilçeyi turizm merkezi haline getirmemiz gerekiyor. Bu kapsamda, ilçenin tarihi ve kültürel yerlerinin restorasyonu, yeni turistik tesislerin inşası ve tanıtım çalışmalarının yapılması gibi projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Akman, ayrıca ilçenin altyapı ve ulaşım sorunlarının çözümü için de çalışmalar yürüteceğini belirtti. Akman, “Hasankeyf, tarihi ve doğal güzellikleri ile önemli bir potansiyele sahip. Ancak, ilçenin altyapı ve ulaşım sorunları nedeniyle bu potansiyelini tam olarak kullanamıyor. Bu sorunları çözmek için gerekli çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

Akman’ın turizm odaklı projeleri arasında şunlar yer alıyor:

Hasankeyf’in UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınması için çalışmalar yapmak,İlçenin tarihi ve kültürel yerlerinin restorasyonu ve yenilenmesi,Yeni turistik tesislerin inşası,Hasankeyf’in tanıtımı için yurt içi ve yurt dışı etkinlikler düzenlemek,Güneş ve rüzgâr enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak ilçenin enerji ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak, İlçedeki işletmeleri yenilenebilir enerji kaynaklarına teşvik etmek ve sualtı müzesi projesi kapsamında, ilçenin tarihi kalıntılarının su altında sergilenmesi projeleri yer alıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.