İl Özel İdaresinin destekleri ile ‘Yeşil Kuşak Projesi kapsamında, Batman İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından sulama programına uygun sulama yapıldı.
Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, Batman Valisi Ekrem Canalp’ı makamında ziyaret ederek, esnafların sorun ve taleplerini dile getirdi.
Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, soykırım suçunu işleyenlerin Türkiye'de yargılanabilmelerinin önünün açılması için grubu bulunan partileri inisiyatif almaya davet etti.
Bir dizi açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Kozluk ilçemizi ziyaret eden Vali Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, Kaymakamlık tarafından Alıçlı Köyü’nde 20 dönüm arazi üzerine kurulan mesire alanı ile Şehit Ali Şengül anısına yapılan mescidin açılışını gerçekleştirdi.
Batman İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık ekipleri tarafından Sason İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında düzenlenen ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet, Sağlık Çalışanının Rolü’ eğitimi verildi.