55 öğrenci sertifika aldı

Sason Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde ilçede öğretmenlere yönelik açılan ‘’Model Uçak (ATA) Yapımı Kursu başarıyla tamamlandı.

55 öğrenci sertifika aldı
Advert
Yayınlama: 01.04.2024
9
A+
A-

Öğretmenlere model uçak yapımını öğreten Kurs eğitmeni Mehmet Okkalı, Kurslara ilgiden dolayı mutlu olduğunu, kursa katılan öğretmenlerin uçak yapımı sırasında gösterdikleri ilginin ileride havacılığa sağlayacağı katkıya zemin oluşturacaktır. Kursta belge almaya hak kazanan öğretmenler ise, bu kursları çocuklara havacılığı sevdirmek, boş zamanlarını değerlendirmek ve el becerilerini artırmak amacıyla geldik.

‘MODEL UÇAK (ATA) YAPIMI KURSU TAMAMLANDI

Kurs öğretmeni Cihan Aydın, Halk eğitimi merkezi kapsamında  öğretmenlere yönelik açılan THK model uçak(Ata) yapımı kursu ile 55 öğretmene kurs verilmiştir. Kursun sonunda öğretmenlere sertifika verilip, aldıkları sertifika ile bulundukları okulda öğrencilere model uçak (Ata) yapımı kursu açabilecektir. Kursun amacı öğrencilerin el becerisini geliştirmek, ortaya bir ürün çıkarmak ve başarı duygusu oluşturmanın yanında havacılığın ülkemiz için önemi, havacılık ile ilgili meslekleri tanıtmak ve havacılık ile ilgili farkındalık oluşturmak olacaktır.” Dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.