15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ OKULUNDA BAĞIŞ TEPKİSİ!

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ OKULUNDA BAĞIŞ TEPKİSİ!
Advert
Yayınlama: 27.09.2022
43
A+
A-

Batman’da yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bazı okullarda öğrencilerden yüksek miktarda bağış istenmesi nedeniyle Okul idaresi ile Veliler karşı karşıya geldi.Gültepe Mahallesinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri İlköğretim okulunda öğrencilerden bağış adı altında sık sık para istenmesi velilerin büyük tepkisini çekiyor.

VELİLER İLE OKUL İDARESİ KARŞI KARŞIYA GELDİ

Okulda bozulan malzemeler, musluk, klima gibi bozulan ürünler için öğrenci velilerini sıkıştıran Okul idareleri tartışma yaratıyor. Önceki gün Öğrencilerden 500 TL istenmesinden sonra Okul Müdürü ile Öğrenci velileri arasında tartışma çıktı. Gazetemizi Arayan vatandaşlar duruma tepki gösterirken, Bakanlık tarafından yardımcı kaynak dağıtılmasına yine belirli kırtasiyelerden set istendiğini ve buna güçlerinin yetmediğini belirttiler. Okul idareleri ile kimi kırtasiyeler arasında anlaşma olarak yardımcı kaynak yönlendirmesinin yapılması tartışmaları beraberinde getirirken, kamuoyu Milli Eğitim Müdürlüğünden açıklama bekliyor.

VELİLER GAZETEMİZİ ARAYARAK SORUNU İLETTİ

Duruma isyan eden ve tepkili olan öğrenci velisi ”Bin bir güçlükle çocuğumuzu okula gönderiyoruz. Okul idareleri bozulan her ürün ve ihtiyaç için bizlerden para talep ediyor. Acaba soruyoruz. Milli Eğitim ne iş yapar. İdare Okulların İhtiyacını karşılamak zorundadır.Bıktık bu bağış istenmesinden. Yine yardımcı kaynak istenmesi de ayrı bir sorun. Belirli kırtasiyelere yönlendirme yapılarak mağdur ediliyoruz. Bu bağış ücretinin altında kalkmak mümkün değildir. Buna kimsenin hakkı yok.”dediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.